Bazen Ne Yaparsan Yap Olmuyor, Bazen.. Renovatio…

“Ona olan duygularıma hiç güvenemedim.” 20 yıl bu nedenle susmak mümkün mü? Pişman olmadan, keşke demeden.. Ya da herşey olsun bitsin ondan sonra pişman olduğunu hissettiğinde ortaya fantastik bir varlık çıksın ve en başa sarsın tüm olanları.. Sen bu sefer cesaretini topla ve onu kaybetmemek için bir şeyler yap diye.. Bazen küçücük bir an bile herşeyi değiştirebilir. Farkedilmeyen, gözden kaçan bir an aslında çok şeyler ifade etmektedir. Hayat seçimlerimizin bir sonucudur. Hangi seçimleri yaptığımız için burdayız, diğerini seçseydik nerede olurduk? Seçimlerimizi yaptığında sonucunu görebilseydik yine de onu seçmeye devam eder miydik? Ya da sonucunu gördüğümüz/yaşadığımız bir tercihimizi beğenmediğimizde onu seçdiğimiz zamana dönme şansımız olsa nasıl olurdu? Başka türlü olması için farklı şeyler seçermiydik? Yoksa beni şimdiki ben yapan bu seçimlerim olduğu için hiç birinden vazgeçmez miydim? “Operation Proposal” tüm bu soruların sorgulanacağı bir dizi..

Ham Yi Seul (Park Eun Bin) ile okulun ilk günü Kang Baek Ho’nun (Yoo Seung Ho) ayakkabılarını verip, kendisi dersliğe yalınayak girmesinden beri arkadaşlardır. Hayatlarının büyük bir çoğunluğu, 20 yılı kadar hep yan yana geçer. Bu yüzden Baek Ho, Yi Seul’u kırsa da, unutsa da hep yanında olacağını düşünür. Onu ne kadar sevdiğini ve aslında hayatında ne ifade ettiğini ise düğününe giderken fark eder. O gün Yi Seul’u ne kadar sevdiğini anlar ve baştan başlayabilmeyi çok ister. Ona ne kadar önemli olduğu söyleyebilmeyi ister. İşte o anda bir mucize gerçekleşir-kondiktör… Kondiktör, Baek Ho için çok önemli biridir, tahmin etttiğinden daha önemli biri.. Gerçekten dönmeyi istediği zamana gitmesine yardımcı olur. Baek Ho’nun, Yi Seul’u mutlu etmek için ilk döndüğü zaman lise yıllarıdır. O zamanlardan beri çok yakın 5 arkadaştırlar.. Kang Baek Ho, Ham Yi Seul, Yoo Chae Ri (Kim Ye Won), Joo Tae Nam (Park Young Seo), Song Chan Wook (Kyung Pyo).. Baek Ho tek başına ceza bile almak istemediği için 5’i birden ceza alırlar. Baek Ho, Yi Seul için yapamadığı herşeyi düzeltmeye çalışır. Ama her değiştirdiği anı sadece onların değil, tüm arkadaşalarının hayatını etkileyecektir. Hepsinin ileride pişman oldukları şeyleri yapmamalarını sağlamaya çalışır. Ancak her seçim kendi sonucunu da beraberinde getirir.

Tekrar şimdiki zamana döndüğünde hep pişman olduğu bir şey daha olur. Çünkü hiçbir zaman cesur olamamıştır. Her değişen anı sonrası tekrar ve tekrar Yi Seul’un Koç Kwon Jin Won’a (Lee Hyun Jin) gidişini seyreder. Tekrar ve tekrar bu acıyı yaşar. Bundan daha kötüsü olamaz dediğinde hep daha kötüsüyle karşılaşır. En kötüsü ne olabilir ki?! Baek Ho, hayali olan Yi Seul ve profesyonel beyzbol oyunculuğuna kavuşabilecek mi?

Yan karakterlerden bahsetmeden geçmek istemiyorum. Chan Wook yönetmen olmak ister. Jo Jin Joo ise (Park Jin Joo) ailesi bir trafik kazasında öldükten sonra süper 5’linin sürekli gittiği cafenin sahibi olan yakının yanında kalmaya başlar. Dış dünyadan korkar, insanlarında ondan korktuğunu düşünür, en azından Chan Wook onunla konuşana kadar… Artık yaşamak için bir nedeni vardır. Chan Wook ve diğerlerinin mezun olacağı gün, Jin Joo’nun yaptığı konuşma ve söylediği şarkı nedeniyle; Chan Wook, Jin Joo’nun hoşlandığı başka biri olduğunu düşünür. Jin Joo ve Chan Wook bu yanlış anlamayı çözebilecekler mi? Jin Joo’nun normal yaşamına dönebilmesi içim Chan Wook yardımcı olabilecek mi?

Chae Ri ve Tae Nam süper ikilisinden bahsetmeden olmaz. Tae Nam, Chae Ri’ye aşıktır. Ama Chae Ri’nin onu sevebileceğine hiç inanmaz. Sürekli onu sevdiğini söyler ancak bunu için hiç bir şey yapmaz. Chae Ri’nin sürekli başka erkeklere gitmesine ses çıkarmaz, çünkü herhangi birşey söylediğinde de hiç birşeyin değişmeyeceğini düşünür. Baek Ho, Tae Nam’ın bundan pişman olmasını istemez. Kendi gösteremediği cesareti göstermesi için Tae Nam’ı uyarır. Tae Nam bu cesareti gösterebilir mi?!

Koçtan bahsetmeden sonlanmaz bu yazı:D Her seferinde Yi Seul’un karşısına çıkması kader olsa gerek.. Sen nasıl bir aşıksın bilemedim.. Ne istediğini bilen, hayalleri olan ve en önemlisi duygularını keşfettiği anda söyleme cesareti olan, hem de onca kişiye aldırmadan söyleyen bir aşık.. Baek Ho’ya rakibim olmak isteseydin asla kazanamayacağım bir savaş olurdu diyebilecek kadar özgüvenli.. Ah, ah anlatılmaz, seyredilir..

Dizide yer yer “Halka” ve “Kelebek Etkisi”ni sezsenizde seyredin.. Fantastik, romantik severler mutlaka seyredin..

Reklamlar

2 comments on “Bazen Ne Yaparsan Yap Olmuyor, Bazen.. Renovatio…

 1. bu diziyi izledim ben. Daha doğrusu hala bitirmedim(:
  Başta o kadar çok sardı ki. İlk bölümlerde resmen hadi diğer bölüme geçeyim falan diyordum:d Altyazı beklemek işkence olmuştu(:
  Ama 11.bölüme falan geldiğimde artık sıkılmaya başladığımı farkettim.
  Çünkü sürekli bir yanlış hamle ve sürekli bir ayrılık.
  Hele sevgili olmuşlar tamam ve o takımın doktorunun yaptığı uyuzluklar.
  Boşver dedim ve hala devam etmiyorum. Aslında etmek istiyorum. Sonunda mutlu olacaklarını biliyorum. Ama sanki daha öncesinde yapıp,mutlu mesut yaşadıklarını gösterip,günümüzde kavga eden bir çift ama koça gitmeyen bir Yi Seul olsa daha güzel olur diye düşünüyorum. tabi belki ben bıraktım bıraktıktan sonra böyle olmuştur ama sanmıyorum(:
  dediğim gibi yine de izleyeceğim o kadar izlemişim sonunu da görmek lazım:D
  Fakat çiftimiz çok tatlı(:
  çok yakışıyorlar birbirlerine(:
  onların sahnelerini izlemek çok keyifli:D
  Bir de şu suskun kız ve yakışıklı yönetmen adayımızın durumunu da merak etmiyor değilim(:

  • Benim favori çiftim onlar aslında:D Kızdaki değişim muhteşem resmen..O halkadan fırlamış kız gidip her seferinde daha da değişen bir Jin Joo:D Dizinin son 2 bölümü fena değil aslında:D ama öncesinde dediğin gibi sürekli tekrar tekrar aynı şeyler gibi.. Aradaki bölümleri atlayıp son 2 bölümü seyret bence:D:D

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s