Önce Gözünüze Hitap Edecek..

 

Sonra damağınızdaki lezzeti hissedeceksiniz. Sanırım bu dünyada keyif alınabilecek en güzel şeylerden biri kusursuz hazırlanmış bir yemeği yemektir. Yemek konulu dizileri seyretmeyi seviyorum, çünkü yemek yapmak ve sunmak birlikte benim için bir sanat.. Gurme dizisi bu açıdan bakıldığında konu olarak yemek, kore mutfağı ve aile ilişkilerini işlemiştir.

Lee Shun Chan (Kim Rae Won) genç yaşta babasını kaybettikten sonra, Şef Oh onu himayesine alır. O günden sonra ShunChan ve BongJoo abi-kardeş olarak büyürler. İlk zamanlar mutfağa ilgisi olmasa da yeni tatları keşfetmeye olan merakı onu mutfaktan uzaklaştırmaz. Jaseon Hanedanı’nda son kraliyet aşçısına dayanan bir geçmişi ve bunların sonunda kurulan amacı kore kraliyet mutfağının tatlarını yaşatmak olan Woonamjung’ı bırakmak için düzenlenen haleflik yarışması sırasında öğrendiği gerçekler hayatını alt üst eder. Abisiyle karşı karşıya gelmek yerine ayrılmayı seçer. Yeni tatları deneme merakı onu farklı maceraların içine sürükler. Bütün bu olayları sonunda tekrar aşçı üniformasını giymeyi seçecek mi?

Kim Jin Soo (Nam Sang Mi) annesinin geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yemek ve tatlar üzerine köşe yazarı olmak ister. Bu nedenle kendini bir şekilde Woonamjung’a kabul ettirir. Bu andan itibaren hayatı ShunChan’la kesişmiştir. Artık bundan kurtuluş yoktur. Woonamjung’da çalışırken bir dergide yarı zamanlı yazar olarak çalışmaya başlar. Woonamjung’da çalıştığı süre boyunca karşılaştığı gizemleri bir yazı altında toplar. Ancak kendisinden habersiz bu yazının yayınlanması sonrasında çıkan karışıklıklar yüzünden zor zamanlar geçirir. ShunChan’a suçsuzluğunu ispatlayabilecek mi? Hayalini kurduğu köşe yazarlığına ulaşabilecek mi yoksa vazgeçmeyi göze alabilecek mi?

Oh Bong Joo (Kwon Oh Joong) küçüklüğünden beri Woonamjung’un halefi olacağını düşünerek büyümüştür. Tüm hayali bu olmuştur. Tüm yaşantısını kore mutfağını tanıtmaya adamıştır. Atalarıyla ilgili gerçeği öğrendikten sonra çok büyük hayal kırıklığı yaşar ve hırsını kontrol edemez. Kore yemek kültürünü dünyaya tanıtma çabaları kontrolden çıkınca Woonamjung’u kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Üstelik Joo Hee ile olan ilişkisinde çıkmaza girmesi hayatı içinden çıkılmaz hale getirir. Woonamjung’u kurtarmayı başarabilecek mi? Peki kardeşini yeniden kazanabilecek mi?

Yoon Joo Hee (Kim So Yun) Woonamjung yönetim kurulu üyelerinden birinin kızı ve Woonamjung yöneticilerinden biridir. SungChan’ı özel biri olarak düşünsede BongJoo ile nişanlanması beklenmektedir. JoonHee, BongJoo’nun hırsının kötü sonuçlar getireceğini hisseder ama bunu engellemekte pek başarılı olamaz. SungChan’ı tekrar dönmeye ikna etmeye çalışır. JooHee kötü gidişi durdurabilecek mi? BongJoo ile ilişkisi ne olacak?

Yemek konulu bir dizi olsa da genel olarak mutfakta geçen bir dizi değil. Bölüm sayısı biraz uzun olması nedeniyle özellikle yemek yarışması konusunda tekrara düşmüşler. Ancak yine de seyrederken sıkılmıyorsunuz. Yemek yapan erkeklerin  hala çok karizmatik olduğunu düşünüyorum. JooHee’nin bu günlerde iştahım yok demesi üzerine, BongJoo’nun yoğun geçen bir güne rağmen JooHee’ye özel yemek hazırlaması çok güzeldi. SungChan’ın bela çeken halleri ise dizi boyunca devam edecek. Ama başarılı olduktan sonra JinSoo’yu göstermesi kıskanılası bir davranıştı. Özellikle JinSoo için tuzlu çorbayı bile keyifle içmesi en beğendiğim sahnelerinden biriydi. Dizi hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyenler için iyi seyirler..

Reklamlar

2 comments on “Önce Gözünüze Hitap Edecek..

  1. Bu diziyi merak ediyorum ve izlemek istiyorum ama havalar ısındıkça ben de uzun dizi izleyememe durumu çıkıyor 😀 Çok saçma! 😛 Kış gelince izleyeceğim bu diziyi 🙂 Pasta gibi seyirciyi acıktırıyor mu dizi? 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s