Çekilin Yoldan, Sancım Var!!!

 

Tıp dünyasıyla ilgili yazı dizilerimi merakla beklediğini söyleyen Mydestiny için hemen bir yazı yazmak ve bu yazıyı ona ithaf etmek istiyorum:) Öğrencilik yıllarımdan kalma kısacık bir anı;

Karın ağrısıyla nedeniyle 25-30’lu yaşlarında oldukça kilolu bir kadın hasta acile başvurur. Acilde sorulan sorular nedeniyle evli olmadığını ve bakire olduğunu belirtir. Hasta aynı zamanda hastanemizde psikiyatri tarafından takip edilmektedir. Tüm kan tetkikleri yapılır ancak belirgin bişey bulunamaz. Ağrı gittikçe sıklaşmakta ve şiddetlenmektedir. USG istenir. Yer yer kistik, yer yer solid kitle şeklinde raporlanır. Acilde bir sonuca varılamayınca genel cerrahi tarafından değerlendirme istenir. Onlarda belirgin bir şey bulamayınca hasta servise yatırılır ve tanısal amaçlı ameliyata alınmasına karar verilir.

İntörn doktor bilgilerini almak için hastanın yanına gittiğinde şikayetlerinin arttığını öğrenir. Bir süre sonra telaşla asistan odasına dalar. Telaşla “Abi hemen yetişmen lazım” der. İkisi birlikte hastanın odasına girdiklerinde doğumun çoktan başladığını görürler. Genel cerrahi asistanı doğumu yaptırır. Bebeği anneye vermek istediğinde “Neden onu bana veriyorsun, bu benim çocuğum değil ki” cevabını aldığında şaşırır. Bir kaç kez daha aynı şey tekrarlandığında asistan çıldırma noktasına gelir ve sesi koridorda yankılanır “Nasıl senin değil? Az önce benden çıkmadı ya bu, senden çıktı”. Herkesin yorumsuz kaldığı andır:) Sonunda annenin yakınları bebeği kabul eder ve bizim asistan baba olmaktan kurtulur:)

Not : Resim alıntıdır.
Reklamlar

7 comments on “Çekilin Yoldan, Sancım Var!!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s