Size (!) “baba” diyebilir miyim?

Bir yerlerden erkeklerin çocuk sahibi olmadan büyümediğine dair bir şeyler duymuştum. Ben tam olarak katılmıyorum aslında bu söze; çünkü erkekler çocuk sahibi olduktan sonra bile hala öyle davranıyorlar. Kızmayın beyler gerçek bu.. Daha önce hiç çocuk bakmamış bir erkeğe bebek emanet etmek kızgın yağa su dökmek gibi bir şey, hele bu sayı 3’e çıkarsa…gerisini hayal gücünüze bırakıyorum;)

Üç baba ve bir anne (Three dads and one mom) dizisi romantik komedi tarzında, eğlenceli bir dizi. Bunu spoiler vermeden anlatabilmem mümkün müdür bilmiyorum. Bu diziyi seyrederken acaba çevremdeki erkekler tek başına çocuk bakmaya kalksa nasıl olur düşüncesinden kendinizi alamayıp çok eğlenecekseniz:)

Song Na Young (Kim Yoo Jin) ve Jeong Seong Min (Yoon Sang Hyun)’in mutlu bir evlilikleri vardır. Na Young sadece Seong Min ile değil sanki diğer 3 arkadaşıyla da evlenmiş gibidir. Gençlik zamanlarından beri sevinci, üzüntüyü birlikte paylaşmış 4 samimi arkadaş her hafta bir araya gelir, daha doğrusu bu yeni evli çiftin evini istila edip sabaha kadar içip evi birbirine katarlar.

Bütün bunlara rağmen her yıl evlilik yıldönümlerini hatırlayıp her sene için bir gül getirecek kadar da düşüncelilerdir. Na Young ile bu 3’lü çok anlaşamasa bile Seong Min için birbirlerine saygılı davranırlar. Na Young çocuk sahibi olmak ister. Doktora gitmelerine rağmen hala çocuk sahibi olmamaları sürekli evde tartışma nedeni olur.

Seong Min yine böyle bir tartışmanın ardından arkadaşlarıyla içerken onlara çocuk sahibi olamayacağını söyler. İşte o zaman bir fikir atılır ortaya.. Neden sperm bankasına başvurmuyorlardır? Gecenin sonunda bu fikir Seong Min’in aklına yatar ancak bazı küçük değişikliklerle!

Hiç tanımadığı birinden çocuk sahibi olmaktansa çok sevdiği bu 3 arkadaşından birinin çocuğunu kendi çocuğu gibi büyütmek daha mantıklı gelir. Önce karşı çıkmalarına rağmen Seong Min’in ısrarı üzerine 3’ü de bu durumu kabul eder. Alkolün etkisi geçtikten sonra sözlerinden dönmemeleri için de onlara bir anlaşma imzalatır.

Çocuk sahibi olmak için herşey hazırdır. Hiç kimse biyolojik babanın kim olduğunu bilmeyecek ve bunu araştırmayacaktır. Ölene kadar 4’ü arasında bir sır olarak kalacaktır. Son dakika arkadaşları bu durumdan vazgeçer. Seong Min istemesede arkadaşlarının isteğini kabul eder.

Bir mucize gerçekleşir. Na Young’un gökten bir hediye olan Ha Seon’a hamile olduğunu öğrenirler. Ancak kötü bir olay yaşanır. Seong Min bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Na Young ve bebeğine artık bu 3 amca göz kulak olacaktır. Seong Min’in eşyalarının arasından buldukları bir kaseti amcalar seyrederken, Seong Min’in Ha Seon için bu videoyu çektiğini görürler.

Seong Min, Ha Seon’un dünyaya gelmesinde amcaların çok güzel bir hediyede bulunduğundan bahsediyordur. Bunu seyreden amcaların her biri artık birer baba adayıdır!

Sorumluluk hisseden babalar Na Young’un tüm zor zamanlarında yanında olmaya çalışırlar. Babası yüzünden evini de kaybeden Na Young babaların yanına taşınır.

Ha Seon’la her biri sanki kendisi gerçek babaymış gibi ilgilenmeye başlar. Ancak Ha Seon hepsine baba diye hitap ederse karışıklık olacaktır. Bu yüzden artık üçününde yeni birer ismi vardır… Appa, Papa, Daddy…

Appa; Na Hwang Kyung Tae (Shin Sung Rok) bütün gün suçlularla uğraşmasına rağmen içlerindeki en saf ve temiz kalpli olanıdır. Yufka yüreklinin karşılığı olan bir polistir. Ha Seon’un kreşte kalmasına gönlü razı gelmez. Hatta onu zorda kaldığı halde yine de polis karakoluna bile götürür. En başından itibaren Ha Seon’un gerçek babasının kendi olduğunu söyler. En yoğun kendi çalıştığı için Ha Seon’la en az o vakit geçirir. Bu yüzden diğerlerini kıskanmaya başlar.

Papa; Choi Kwang Hee (Lee Hyun Kyoon) oldukça çapkın, eğlenceli, içlerinde en anlayışlı, özgürlüğüne son derece düşkün, serbest çalışan bir karikatüristtir. Kuyumcu bir annesi vardır. Ha Seon’un göbek bağını kesen, evde çalıştığı için Ha Seon’la en fazla vakit geçiren kişidir. Aslında bu başlarda çok zor gelse de, zaman geçtikçe bundan keyif almaya başlar.

Daddy; Han Soo Hyun (Jo Hyun Jae) lakabı cimri olan, herşeyin önce parasal kısmını düşünen, parası olmayan bir kıza dönüp bakmanın bile mantıksız olduğunu söyleyen, sevgilisini telefonuna gelecek vaad eden geleceği diye kaydeden, hayattaki amacı zengin bir iş adamının kızıyla evlenip hayatının geri kalanını rahat geçirmek olan bir finansmandır.

Ha Seon babaların hayatlarındaki ilk sırayı almıştır. Hepsinin önceliği olmuştur ve ilk aşkı.. Her aşk gibi bu da oldukça zordur. Geceleri uykudan uyandıran ağlama, altının temizlenmesi, mamasının hazırlanması, gazının çıkarılması.. Ve her aşk gibi bununda oldukça güzel anları vardır.. Doğumu, gülümsemesi, ilk sözcükleri, ilk adımları..

Seyrederken gülmek bu dizinin vazgeçilmezi olacak. Babaların Ha Seon’a bakmak için yaptıkları fedakarlıklara bayılacaksınız. Bir bebeğin büyürken sorunlarında büyüdüğünü, ateşle barutun yan yanayken neler olabileceğini göreceksiniz.

Mydestiny bu diziyi izleme listene almalısın:) iyi seyirler…

Reklamlar

2 comments on “Size (!) “baba” diyebilir miyim?

  1. İzleyen herkes övüp duruyor bense komik ve güzel olduğuna emin olduğum halde izlememekte ısrar edip duruyorum:)Amacımı henüz çözemedim fakat bir ara izlesem artık fena olmayacak galiba^^

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s