Altın madalyayı kazan Bay Kompartman Sendromu..

Sürekli ertelediğim ama sonunda fırsat bulup izlediğim dizi Doctor Champ.. Bitirdim ve hemen yazmak istedim. Evet son zamanlarda doktor dizilerine biraz sarmış durumdayım ama bu dizinin içeriği sağlıktan ziyade sporcuların sorunlarıyla ilgili.

Kim Yeon Woo (Kim So Yeon) çok inatçı, yerel bir üniversiteden mezun olması nedeniyle kendini kabul ettirmek için çok çalışan, ünlü milli atletleri tanımayacak kadar gündemden uzak, tüm zamanını hastanede geçiren, çömezlerinin hatalarında onları tekmeleyerek cezalandıran bir doktordur. Akademisyen olarak hastanede kalmasının önerileceğini öğrendiğinde şanssız bir olay yaşanır. Profesörünün defalarca yaptığı ve bu konuda çok iyi olduğu bir ameliyata girerler. Ancak bu ameliyatta profesör dünden kalmadır ve ameliyat esnasında yanlış bir siniri keser. Bunun tek görgü tanığı ise Yeon Woo’dur. Ameliyat sonrasında ise rapora yazılması gerekenler konusunda baskı görmeye başlar. Bu ameliyat gencecik bir kızın yatalak kalmasına sebep olmakla beraber Yeon Woo’nun da meslek hayatında büyük değişikliklere sebep olur. İşiyle ilgili böyle kötü bir dönemden geçerken erkek arkadaşının arkasından çevirdiği oyunlarda ortaya çıkar. Yeon Woo için herşey berbat bir hal alır. Üstüne hastaneden ayrılması gerektiğini öğrenmesi bardağın son damlasıdır.

Park Ji Hyun (Jung Gyu Woon) 29 yaşında, Judo milli takımına girmek ve altın madalya kazanabilmek için çok ama çok çalışan, ölen abisinin eşi ve oğlu ile ilgilenen, yeğenine aşırı düşkün bir sporcudur. Yeon Woo ile tesadüf eseri karşılaşır (her zaman ki gibi:)). Bu karşılaşma Ji Hyun’un hem spor alanında hem de duygusal anlamda hayatında bir çok değişikliğe sebep olacaktır. Tesadüfi karşılaşmalarının artık kader olduğuna inanmaya başlar. Ön eleme final maçı öncesi Yeon Woo, Ji Hyun’a kompartman sendromu tanısı koyar ve acil müdahele gerektiği için orada bacağına kesi atar. Ji Hyun final maçına çıkmadan önce bunu yaptığı için Yeon Woo’ya aşırı tepki gösterir ancak bu müdahale Ji Hyun’un bacağının kurtulmasını sağlar.

Lee Do Wook (Um Tae Woong) milli sporcuların eğitim merkezinin sağlık birimine yeni alınan yöneticidir. Kendine has bir tarzı vardır. İşine çok fazla karışılmasını sevmeyen eski bir sporcudur. Geçirdiği kaza nedeniyle belden aşağısının tutmayacağı söylenmesine rağmen uzun süreli çabalar sonucu bastonla yürüyebilecek duruma gelmiştir. Eğitim merkezine geldiği gibi çalışmaya başlar. Anlaşacakları hastanelerden birinde ilginç bir olaya şahit olur. Genç bir doktor profesörüne kafa tutmaktadır. Bu doktorla tekrar karşılacağını bilir!

Kang Hee Young (Cha Ye Ryun) yüzme milli takımında antrenör olarak çalışır. Kendisi de eski bir milli sporcudur. Do Wook ile tanışıklıkları çok eskiye dayanır. Karşılaşmalarında ise pek hoş olmayan durumlar olur.

Yeon Woo hastaneden ayrıldıktan sonra uzunca bir süre iş bulamaz. Son çare olarak milli sporcuların bulunduğu eğitim merkezine başvuru yapmaya gider. Mülakatta ise onu bir sürpriz bekler. Başından vurulmadığı sürece kimsenin onu işe almayacağını söyleyen kişi tam karşısında, yeni doktoru seçecek kişi olarak oturmaktadır. Mülakat sırasında yaralanan bir sporcu olur. Mülakata gelen doktorları denemek için iyi bir fırsattır. Yaralanan sporcunun yanına giderler. Bay Kompartman Sendromu sedyenin üstündedir. Yeon Woo işi almıştır. Onun gibi sürekli çalışmaya alışkın birinin evde boş boş oturmasından sonra tekrar işe başlaması ilaç gibi gelmiştir. Yeon Woo doktorluk konusunda çok bilgili ve çalışma azmiyle dolu olsa da daha önce hiç ilgisinin olmadığı sporla ve sporcu hastalıklarıyla iç içe olacaktır. Kullanılan her ilacın içeriğindeki tüm maddeleri bilmeli doping maddesi olarak kullanılabilir mi dikkat etmelidir. Yapılan fizik tedavilere sporcuların normal insanlardan daha farklı tepkiler verdiğini öğrenecektir. Verilen yazılı raporların ise sporcuların başına nasıl iş açacağına bizzat şahit olacaktır.

Yeon Woo, Do Wook’un yaptıklarına hayran olmaya, ondan etkilenmeye başlamıştır. Do Wook’un eski aşk hikayesinin ortaya çıkması, Ji Hyun’un Yeon Woo’ya olan ilgisi dengeleri değiştirir.

Seyretmekten keyif aldığım dizilerden biri. Çok fazla aşırıya kaçılmadan farklı meslek gruplarının sıkıntılarını, amaçlarını, amaçlarına ulaşabilmek için yaptıkları fedakarlıklar ve bunların sonuçlarını bulacaksınız. Araya katılmış aşk, entrika, geçmiş, gelecek, unutulmak istenenler, unutulamayanlar, yüzleşmeler… Sözün özü keyfini çıkarın bu dizinin… İyi seyirler..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s