Aşk mı? Arkadaşlık mı? Para mı?

Romance Town aşk ve arkadaşlık ilişkileri ile para tutkusunu sorgulayan eğlenceli bir dizi.. Para,  gerçekten çok para-bir insanın hayatını tamamen değiştirebilecek miktarda para, ki böyle bir kıstas varsa-herşeyi satın alabilir mi? Arkadaşlıkları, aileyi, aşkı..? Gerçekçi olmak gerekir, yaşamak için paraya ihtiyaç vardır muhakkak ama ya senin değilse o para? Yinede almak ister misin, ya da zaten bi şekilde senin eline geçmişse kolaylıkla geri verebilir misin, vaz geçebilir misin?

1. caddede 5 tane ev bulunmaktadır. Bu evlerin hepsinin ayrı ayrı hikayeleri vardır, hem sahiplerinin hem hizmetçilerinin..

Annesi hatta anneannesinin mesleği hizmetçilik olan No Soon Geum (Sung Syu Ri) tesadüfen tanıştığı ve hesabını ödemek zorunda kaldığı kişiden parasını almak için gittiğinde çocuklarla iletişimi iyi olduğu için kendini o evin hizmetçisi ve San’ın bakıcısı olarak bulur.

Büyükanne adına mektuplar yazılan, sabırsızlıkla beklenen evin oğlu Kang Gun Woo 3 yıl sonra şaşırtıcı bir şekilde geri döner. Bütün fazla kilolarını Amerika’da bırakmıştır. O kilolu, sandalyelere sığamayan adam gitmiş; zayıf, filinta gibi bir adam dönmüştür.

Döndüğünde ilk işi Soon Geum’u kovmak olur, çünkü o büyükannesi gibi sevdiği kişinin yerini almıştır.

Hizmetçiler her hafta cumartesi günü toplanır, Go-stop oynar, beraber yemek yer ve ortaklaşa aldıkları piyango biletinin çekilişini seyrederler. Soon Geum ilk defa Gun Woo’nun döndüğü hafta 2 piyango bileti alır. İlki hizmetçilerle ortak olan bilet ve diğeri  kendi için aldığı bilettir!

O gün hizmetçilerin toplantısına ağlamaklı gider çünkü kovulmuştur. Ne yapacağını bilemez. Ancak kendine o şanslı numaraların çıktığını henüz bilmiyordur. 3,7,10,19,22,36…

Piyangonun kendine çıktığını öğrendiğinde başta ne yapacağını bilemez. Çünkü kumar oynayan bir babası vardır ve piyangoyu kazandığını ona söyleyemez. Yine kumar nedeniyle hastaneye kaldırılan babasının hastane masrafları için acil paraya ihtiyacı vardır. Bankanın açılması bekleyemez. Para bulmak için bir tefeciye gider ve sürpriz(!) karşılaştığı kişi yakışıklı, bir kızı olan, yanında Thu adından yabancı uyruklu bir hizmetçi çalıştıran bekar karşı komşusudur. Bileti ona satar ve bir oda dolusu parası olmuştur. Artık ikisinin ortak sırları vardır; biri piyangonun kime çıktığını söylemeyecek, diğeri komşusunun asıl mesleğinin mafya olduğunu…

Babası kızına piyango çıktığından şüphelenmektedir. Soon Geum bu nedenle ne olursa olsun yeniden işini almalıdır! San’ı da çok özleyen Soon Geum, miras avcısı bir kadınla evlenen tüm düşüncesi para olan ev sahibine tekrar işe geri dönmek istediğini söyler, en azından büyükanne tekrar geri dönene kadar.

Çok parası vardır ancak harcayamaz. Çünkü kimseye piyangoyu kazandığını söyleyemez. Parayla ilk yaptığı şey annesininde en büyük isteği olan ev almak olur. Evin sahibi ise ünlü bir ressam olan dedesinin tablolarını satarak geçinen ve yanında evden kaçmış 20li yaşlarda bir hizmetçi çalıştıran genç yan komşusudur. Yan komşununda dikkatini çekmiştir artık.

Onu hizmetçi olmasına rağmen kabul eden ve ilk çıkma teklifinde bulunan kişi yan komşudur. Ancak Soon Geum’un kalbinde başka biri vardır. Bunu bilmesine rağmen pek vazgeçecek gibi gözükmez.

Hanımının kıyafetlerini almaya giden Soon Geum, beklemesi gereken sürede biraz etrafta dolanırken bir kaç elbise dener. Biraz makyaj ve saç yapımı sonrası neredeyse kimsenin tanıyamayacağı bir hale gelir. Nitekim tesadüfen(!) aynı yerde bulunan diğer hizmetçiler ve Gun Woo ile karşılaşır ve kimse Soon Geum’u tanımaz.

Artık ondan 2 kişi hoşlanmaktadır. Soon Geum’dan yan komşusu ve şık kıyafetlerler içindeki hali Shi Ah’dan Gun Woo..

Ancak işler pek Soon Geum’un istediği gibi gitmez. Sürekli aksilikler peşpeşe gelir. Üstelik hizmetçilerden biri Soon Geum’dan şüphelenmeye ve onu takip etmeye başlamıştır. çok geçmeden garip bişeyler olduğunu anlar ve Soon Geum’un aldığı eve kadar onu takip ederek karşısına çıkar. Piyangoyu kazandığını öğrenir. Ancak garip olan bişeyler vardır.

O zaman anlarlar aslında piyangoyu kazanan bilet Soon Geum’un kendine aldığı bilete değil hizmetçilerle ortak alınan bilete çıkmıştır!!!

İlk başta bunu farkeden hizmetçiyle ikiye bölmeye ve diğerlerine haber vermemeye karar verirler. Ancak Soon Geum 5’e bölünmesi taraftarıdır. Daha sonra bir araya geldiklerinde  Hyeon Ju’nun o gün işi olduğu için toplantıya katılmadığı ve piyango bileti almak için para vermediğini hatırlayıp onu dışlamaya ve paranın 5’e değilde 4’e bölünmesine oy çokluğuyla karar verirler. Arkadaşlarından bunu gizlemek vicdanlarını sızlatır ancak paradan vazgeçemezler.

Para bu 5 arkadaşın arasına girmiştir. Bundan sonra arkadaşlıklarını sorgulayan zamanlar geçirirler. İhanetler, aldatmalar, kaçmalar, kovalamalar, ve gerçek düşüncelerin ortaya çıkması.. Arkadaşlıkları bu sınavı nasıl atlatacak? Bir yandan böyle zorlu bir sınavdan geçerken diğer taraftan kalplerine söz geçiremeyenler nasıl bir duygusal travmaya maruz kalacak? Paranın insanları nasıl değiştirebileceğini gösteren güzel bir dizi..

Ben seyrederken eğlendim. Severek izlenebileceğini düşünüyorum. Özellikle bana bu diziyi öneren Mydestiny, seyretmeni tavsiye ediyorum. Başka yerlerden okumana gerek yok, seyret:). İyi seyirler.

Reklamlar

5 comments on “Aşk mı? Arkadaşlık mı? Para mı?

 1. En hızlı blogger ilan ediyorum seni. Birkaç günde dizi izleyip yazı yazan yegane blog; sadece deniz 😛

  Diziyi izlemeden önermiştim ama beğenmene sevindim:) Bir anda zengin olan hizmetçi ilginç görünüyor. Zenginsin ama kimseye söyleyemiyorsun sonra ortaklar çıkmaya başlıyor falan.. Merak ettim, izleyeceğim^^

  Ellerine sağlık^^

  • Teşekkür ediyorum.. Bu güzel sözlerine layık olmaya çalışıyorum:)) Aslında önceden izlediklerimi yazmak istiyorum bir an önce:))
   Aslında bilindik konular farklı meslek grupları açısından anlatılmış. Ama sıkıcı değil. Bunların hepsi sadece senin için cnm biliyorsun:)) Artık ben önericem demiştim;) iyi seyirler…

 2. Çevrilmeye başladığı sıralarda izlemeye başlamıştım bu diziyi.Başlarda hoşuma gitti ama sonradan nedense pek ısınamadım.Galiba çok klasik geldi bana yarıda bıraktım.Çok fazla bir beklenti olmazsa izlenilebilecek bir dizi.Ama sonunu merak ettim şimdi bizim kız saftır parayı alıp gitmemiştir heralde??

  • Paranın bir kısmını alıyor aslında ama gitmiyor, hatta giden bir başkası oluyor diyebilirim:) Haklısın konusu çok ilginç ve farklı değil, sadece meslek gruplarına indirgeyerek anlatmışlar. Ama özellikle son bir kaç bölümü oldukça keyifli diyebilirim..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s