Benim adım Kim Sam Soon değil, Kim Hee Jin..

                                           Hadi daha önce hiç incinmemiş gibi sevelim.

                                         Hadi hiç kimse övmüyormuş gibi dans edelim.

                                Hadi hiç kimse bizi dinlemiyormuş gibi şarkı söyleyelim.

                                          Hadi paraya ihtiyacımız yokmuş gibi çalışalım.

                                         Hadi bugün kıyamet günüymüş gibi yaşayalım…

Benim adım Kim Sam Soon değil Kim Hee Jin..  Dizide esas kız Kim Sam Soon rolünde oynayan Seon-a Kim’i daha önce “Scent of a woman” dizisinde seyretmiştim. Bu dizide görünce inanamadım gözlerime ve aradaki kilo farkına.. Tekrar kilo almamalı, kesinlikle..

 

 

Esas oğlan rolünde Hyun Jin Hun isimli Hyun Bin’i ise “Scret Garden” dizisinde seyrettim daha önce ve kesinlikle oradaki rolünde çok çok başarılı bulmuştum. Bu dizide de ortalama bir rol yapmış. Açıkçası bir an önce askerden dönsün ve yeni bir projede rol alsın istiyorum. Tekrar seyretmek istiyorum Hyun Bin’i..

 

My name is Kim Sam Soon dizisinin konusuna gelince; pasta şefi olan 30 yaşlarındaki Sam Soon 3 yıllık sevgili tarafından aldatıldığını öğrenmesiyle başlar herşey. Sevgilisiyle ayrıldıktan sonra kendini tuvalete kilitler ve deli gibi ağlamaya başlar. Ancak ortada bir yanlışlık vardır-bulunduğu yer “erkekler tuvaleti”dir.

    Sinirlendiğinde gözü hiç birşey görmüyor ve kendini ilk gördüğü kapıdan içeri atıyor.

 

Bilmiyorum daha önce hiç başınıza geldi mi ama ben daha önce yaşadım. Sinirli bir anımda bir hışımla içeri girdiğim an oranın olmamam gereken bir yer olduğunu anlamamla çıkmam bir oldu. Ama hem benim hem içeride bulunanlar için pek hoş bir durum olmamıştı, yani aynı mekanda tekrar yüz yüze gelmek biraz utanç verici oluyor:)

 

Sam Soon, Sam Shik’le ilk olarak burda karşılaşır sonrasında tesadüfler devam eder. Sam Shik’in “Bon Appetit” isminde bir restaurantı vardır ve pasta şefi aramaktadır. Yüzüne yediği pastanın tadını çok beğenen Sam Shik-ki dizi boyunca yüzüne fırlatılmayan ya da püskürtülmeyen şey kalmayacaktır -, Sam Soon’a iş teklif eder ve macera başlar. İş konusunda Sam Soon’un tek şartı vardır. Kimse onun gerçek ismini bilmeyecek, asıl sahip olmayı istediği isim olarak tanıyacaktır herkes onu : Kim Hee Jin (!).

Sam Shik’in annesi sürekli görücü usulü randevu ayarlamaktadır. Sam Soon’un ise aile borçları yüzünden babasından kalan evleri satılmak zorundadır. İşte ikisi içinde çıkış noktası bu olacaktır. Bir anlaşma yaparlar; evin borcu için gerekli parayı Sam Shik verecektir ama karşılığında Sam Soon sevgili rolü yapacaktır. Bunu her yerde yapmak zorundalardır çünkü annesinin bay X’leri nerden çıkacak bilmiyorlardır. Herşey yolunda giderken geçmişten 3 yıl öncesinden biri çıkagelir : Yoo Hee Jin…

  Yoo Hee Jin, hiç bir açıklama yapmadan okumak bahanesiyle yurt dışına gider ve 3 yıl sonra aniden yanında yakışıklı bir adamla geri döner. Sam Shik, Hee Jin’le karşılaşınca tamamen alt-üst olur. Hee Jin’e duyduğu sevgisi ve hiç bir açıklama yapmadan kazasının ardından bir hafta içinde ortadan kaybolması nedeniyle duyduğu nefret ve kızgınlık arasında kalır. Ancak Hee Jin’in gidişinin ardındaki nedenin ortaya çıkması duyguların seçimine neden olacaktır.

 

Sam Soon’un eski sevgili ve onun yeni nişanlısı ise Sam Soon’un hayatını zorlaştırmak için sürekli ortaya çıkarlar. Ayrıca bunu söylemeden geçmek istemiyorum. Bu ne yüzsüz bir adamdır böyle. Sen aldat, terket,başka biriyle nişanlanmaya kalk, nişan pastanı eski sevgiline yaptır, yanında yeni birisinin olduğunu duyunca kıskanmaya kalk, tekrar beraber olmak iste ama nişanını bozmak da isteme… Off of yani neler neler.. Erkek milletinden nefret etme nedenidir kendisi!!

 

Bu ablaya bayıldım.. Sam Soon’un ablası.. Azıcık çatlak:) Şef, abladan hoşlanmaya başlar. En eğlendiğim sahneler bu ikiliye ait. Hele şefin otel odasında uyandıktan sonra komidinin üzerindeki not ve parayı bulduğundaki yüz ifadesi süperdi:) Şef in beni kullandın mı sorusuna ablanın evet cevabı vermesi ise kendine güvende zirveydi..

 

 

Sam Shik’in, Sam Soon’un annesine kendini kabul ettirme çabası takdire şayandı gerçekten. Önce bi fıçı içki içip sonra karaokeye gitmek sanırım Kore’de bir gelenek. O_o. Hepsi kendini dağıtmış halde dans ederken annede şarkı söyler. Tam gaz eğlence:)

 

 

İyi adamlar çirkindir.
Sevimli erkeklerin rezil karakteri vardır.
Sevimli, iyi kararterli erkekler evlidir.
Sevimli, iyi karakterli ve bekar erkekler fakirdir.
Sevimli, iyi karaketli, bekar ve zengin erkekler bizimle ilgilenmez.
Sevimli, iyi karakerli, bekar, zengin ve bizimle ilgili olan erkekler oyuncudur.
Sevimli, iyi karakerli, bekar, zengin ve bizimle ilgili olan ve oyuncu olmayan erkekler gaydir.

Dizinin en beğendiğim repliklerinden birisiydi:)

Eğlenceli bir dizi seyretmek isteyenlere öneririm. Pişman olmayacağınızı düşünüyorum.  “mydestiny” senin için yazdım bu yazıyı:) İyi seyirler..

Reklamlar

2 comments on “Benim adım Kim Sam Soon değil, Kim Hee Jin..

  1. Ben daha 15. bölümdeyim 😀 Neyse spoiler vermemişsin, keyifle okudum yazını. Doktordan az bahsetmişsin ama, kendisini çok sevmiştim ben 😀

    Sam Shik ve kendini aileye kabul ettirme sahnesinden sonra o karaoke sahnesine geçiş yapmak feci komikti 😀 Çok güldüm. Hele Sam Soon’un dansına bittim! 😀

    Sam Soon’un ablası süperdi. Hem kardeşini koruma çabası hem de şefe yaptığıyla 😀 Deli kadın 😛

    Garson kızın istatistiği güzeldi ama. Nasıl bir evde kalmışlık hissiyle dolmuşsa artık işi çözmüş 😛 Sarhoş kafayla iyi saydı 😛

    Ellerine sağlık güzel ve “hızlı” bir yazı olmuş. Bana ithaf ettiğin için bu hızlı davranışını görmezden geliyorum 😛

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s